W dniach 7 – 8 października Ustroń odwiedzi Mobile Centrum Testowe, czyli ciężarówka wypełniona najlepszymi rowerami marki Merida. Dostępne będą modele górskie i szosowe, a wszystkie wyposażone w najlepsze opony CST.


Ciężarówka zatrzyma się przy hotelu Kolejarz w Ustroniu (ul. Stroma 2 w drodze na Równicę). Darmowe i dostępne dla każdego testy rozpoczną się w sobotę 7. października o godz. 10.00, a zakończą dzień później o godzinie 15.30. Będzie więc zatem czas by spokojnie przetestować rower swoich marzeń, a będzie z czego wybierać – w ciężarówce znajdą się między innymi Big.Nine Team, Ninety-Six 9.Team czy Reacto 7000-E. Rowerowym zapaleńcom nie trzeba więcej nic dodawać, a prawdziwi fani kolarstwa, zarówno górskiego, jak i szosowego, nie przejdą obok nich obojętnie. Dodajmy, że wszystkie rowery będą miały założone niezawodne opony CST, w tym robiące furorę modele Jack Rabbit czy B-Trail. Na tych drugich Dariusz Batek z CST MTB Teamu zdobył niedawno Mistrzostwo Polski w maratonie MTB!


- Na CST B-Trail w obecnym sezonie wygrałem już osiem maratonów, w tym Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu. Była to jedna z najcięższych tras, jakie pokonałem w ostatnim czasie – mówi Darek. – Wiele osób mówiło, że to „opony bez bieżnika” i „dziurawią je szyszki”, tymczasem to jedne z najlepszych gum rowerowych na rynku. Gdybym miał określić B-Traile dwoma słowami, powiedziałbym, że są niezawodne i bardzo lekkie. To ich niezaprzeczalne atuty – dodaje lider CST MTB Teamu.


Opony na każdą pogodę


Wiadomo, że w październiku pogoda może być różna, więc należy wziąć pod uwagę, iż warunki atmosferyczne raczej nie będą rozpieszczać kolarzy - testerów. Spokojnie, CST ma opony na każdą okazję, choćby Patrol z uniwersalnym wzorem bieżnika umożliwiającym jazdę w zróżnicowanych warunkach czy Stayer - oponę do zadań specjalnych. Gdy nadchodzi dzień, kiedy aura płata nam figla, nawet najcięższy teren nie jest jej straszny. Stayer jest wręcz stworzony do walki z błotem, z której zawsze wychodzi zwycięsko. Dostępny do testowania będzie także niedawno sprawdzony przez Karola Kuciębę Trail Fiend.


- Oponka bardzo przypadła mi do gustu, a w Psarach (sierpniowy maraton Bike Atelier w Psarach odbył się w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i w dużej ilości błota) spisała się wręcz idealnie - mówi kolarz CST MTB Team. - Gęsty i wysoki bieżnik radził sobie rewelacyjnie na błotnistej trasie. Dużym plusem było to, że nie zalepiał się, więc odpadał problem błotnego balona. Testowałem też Trail Fienda na ścieżkach w Ustroniu na Palenicy, gdzie trasa była nadziana trawiastymi trawersami i również nie spotkało mnie rozczarowanie. Kostki bieżnika po bokach umożliwiają szybką i pewną jazdę po zakrętach w dół na śliskiej nawierzchni – kończy Karol.


Będzie oczywiście możliwość przetestowania najbardziej uniwersalnej opony MTB w ofercie CST, czyli Jacka Rabbita. Opona ta jest bardzo dobrze oceniana we wszystkich testach, które przeszła i można bez cienia przesady stwierdzić, że na polskim rynku jest hitem. Jest to guma o bardzo szerokim zastosowaniu. Przygotowana na suche nawierzchnie, jednak równie dobrze radzi sobie w mokrym terenie. Bardzo szybka na prostych odcinkach i niesamowicie pewna w zakrętach. Korzenie i kamienie nie stanowią dla niej żadnego wyzwania. Zresztą, przekonajcie się sami…

Dla każdego coś miłego

Teraz słowo do zwolenników szosy, bo i dla Was przygotowano prawdziwą gratkę. W ciężarówce znajdzie się model aero, czyli Merida Reacto 7000-E z osprzętem elektrycznym. Na etapie projektowania rower spędził długie godziny w tunelu aerodynamicznym, by zapewniać jak najmniejsze opory powietrza na trasie. Teraz będziecie mogli sprawdzić to sami. Podczas ostatnich branżowych targów Kielce Bike – Expo, Reacto cieszyło się wielkim powodzeniem podczas testów (a nie można było nawet wyjechać na szosę), a najczęściej wypowiadanym słowem było głośne „wow”. Dodajmy do tego opony CST (Cito, Correre, Recourse czy Czar) i przyjemność z jazdy gwarantowana.


Testy w dobrym towarzystwie


Warto wybrać się na testy do Ustronia jeszcze z innego powodu. Na miejscu obecni będą zawodnicy CST MTB Teamu, będzie więc doskonała okazja do zadania kilku pytań kolarzom. Nie co dzień można spotkać Ritę Malinkiewicz, Karola Kuciębę czy nowo kreowanego Mistrza Polski w maratonie MTB, czyli Dariusza Batka.


- W imieniu całego naszego teamu serdecznie zapraszam do Ustronia. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące sprzętu. Osobiście z przyjemnością opowiem o moim rowerze, czyli Meridzie Big.Seven Team. Od niedawna mam możliwość jazdy na tej wyścigowej rakiecie, bo tak z czystym sumieniem mogę mówić o mojej Meridzie – zachwala Rita Malinkiewicz.


Nie musicie wierzyć na słowo, bo najważniejsze, że będziecie się mogli przekonać o tym na własnej skórze już 7. i 8. października w Ustroniu.


Więcej informacji o akcji można znaleźć na www.rowerymerida.pl/testy.