Ostatni tydzień minął w branży rowerowej pod znakiem targów Bike Expo w Kielcach.


Nie inaczej było w CST Poland, gdzie cały zespół był zaangażowany w targowy projekt. Sama impreza odbywała się w dniach 21-23 września i jej ocena może być tylko jedna: to były bardzo udane i owocne dni. W trakcie targów miała miejsce niezliczona ilość spotkań i ciekawych rozmów, nie tylko na temat sytuacji w branży, kolarstwa czy nowinek sprzętowych.

Wszystkim, którzy w czasie targów odwiedzili stoisko CST, serdecznie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy za rok.


Dzień przed Kielce Bike Expo odbyła się uroczysta prezentacja nowej kolekcji firm CST Poland i Merida Polska na 2018 rok. W kieleckim hotelu Binkowski zaprezentowano rowery Meridy i opony CST. Gośćmi na gali byli członkowie CST MTB Teamu: Mistrz Polski w maratonie MTB - Dariusz Batek i zdobywczyni brązowego medalu w kategorii młodzieżowej - Rita Malinkiewicz, którzy między innymi opowiedzieli, jak jeździ się na niezawodnych rowerach Meridy, wyposażonych oczywiście w równie niezawodne opony CST.
Darek, dziękując sponsorom, przekazał prezesowi firmy Merida Polska Waldemarowi Chrapkowi koszulkę Mistrza Polski, wywalczoną w niedawnym wyścigu w Wałbrzychu. Prezes Chrapek zrewanżował się przekazaniem nowego roweru Meridy na przyszły sezon, co licznie zgromadzeni goście nagrodzili gromkimi brawami.


W trakcie prezentacji zostały pokazane nowe opony CST, które będą w ofercie na nowy sezon. Do całej gamy naszych opon dołączają Cultivator, Crisscross, Tirent i Roly Poly. Poniżej prezentujemy krótkie opisy i zdjęcia nowych opon.


Cultivator
Agresywna opona cyclocross, zaprojektowana tak, aby szybko oczyszczać się z błota i zapewnić jak najlepszą trakcję. Cultivator jest również idealny dla tych, którzy podczas swoich przejażdżek lubią wybrać się na bezdroża.Crisscross
Wszechstronna opona ze specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem zapewnia małe opory toczenia oraz efektywne hamowanie. Boczne klocki wykonane są z miękkiej mieszanki gumy, zapewniając przyczepność w szybkich zakrętach.Tirent
Jest to zupełnie nowa opona wzmocniona systemem EPS, doskonała do jazdy po szutrach i bezdrożach. Technologicznie Tirent wzorowany jest na oponie B-Fast z niewielkimi zmianami na bokach opony.Roly Poly
Większa, lepsza i bardziej skuteczna: dzięki pierwszej grubej oponie CST wreszcie można jeździć po śniegu i luźnym terenie. Środkowe klocki zapewniają niskie opory toczenia, a duże boczne sprawiają, że wszystkie zakręty są proste do pokonania.