Mimo nieudanego startu Dariusza Batka w Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB, CST Riders wracają ze Słowacji z tarczą.


Zanim doszło do niedzielnych mistrzowskich zawodów w Świcie, przez dwa dni odbywały się wyścigi towarzyszące oraz szereg innych wydarzeń. Wszystko razem nazywało się Horal weekendem i był to udany weekend dla CST Riders.

W piątek Mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom Sławno Kellys Team nie dała szans swoim rywalkom, wygrywając pewnie Horal Eliminator w centrum Popradu.

W sobotę w otwartym Horal Maratonie wystartowali zawodnicy CST MTB TEAM: Karol Kucięba i Michał Kucewicz. Przez dłuższą część dystansu jechali razem na czele stawki, jednak Michałowi przydarzył się defekt, po którym nie miał już szans na dobrą lokatę. Karolowi udało się w świetnym stylu dojechać do mety i stanąć na trzecim stopniu podium!

W miarę jedzenia apetyty ekipy CST rosły i wszyscy oczekiwali najważniejszego wyścigu. Niestety, nie był to udany dzień lidera CST MTB TEAM, Dariusza Batka, który musiał wycofać się z wyścigu o tytuł Mistrza Europy. Co ważne, zawodnik nie poddaje się i zapowiada dalszą walkę. Przed nami jeszcze sporo wyścigów, w tym wrześniowe Mistrzostwa Polski XCM. Jest zatem jeszcze dużo do wygrania.