W niedzielę w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCE.


Stare Miasto w Lublinie gościło 6. sierpnia najlepszych polskich zawodników specjalizujących się w sprintach. Ta bardzo efektowna odmiana MTB cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno wśród kolarzy, jak i kibiców. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że Mistrzynią Polski 2017 została Marta Turoboś, reprezentująca Hurom Sławno Kellys Team oraz CST Riders.


- Jestem ogromnie szczęśliwa, że po roku przerwy znowu zdobyłam tytuł – mówi zawodniczka ze Sławna. – Rywalki mocno naciskały, więc łatwo nie było. Trasa była szybka, siłowa, ale też wymagająca technicznie. Na szczęście udało mi się nie popełnić żadnego błędu i zostałam Mistrzynią Polski – dodaje z uśmiechem Marta.


W finale mistrzostw wystąpiła jeszcze klubowa koleżanka Marty, Agnieszka Szpocińska, która zajęła 4. miejsce. Niestety, do finału nie udało się awansować braciom Budzińskim oraz debiutującemu w tej dyscyplinie Gustawowi Dądeli.


Świeżo upieczona Mistrzyni Polski zdobyła swój laur jadąc na oponach CST B-Trail.
- Wiedziałam, że B-Traile to najlepsze opony na tego typu zawody. Na kostce Starego Miasta w Lublinie spisały się doskonale. Było ślisko, ale w ciasnych zakrętach czułam się bardzo pewnie – kończy Marta.