Zła passa przełamana.


Pech opuścił CST MTB TEAM i od razu widać to po wynikach.


W miniony weekend CST MTB TEAM podzielił się na dwie grupy – Dariusz Batek i Karol Kucięba pojechali w wyścigu XC Puchar Chochołowskich Term, a Michał Kucewicz ścigał się na szosie w Psarach w Bike Atelier Road 2017.
Powyższe starty trzeba traktować jako solidny trening, ale zawsze wynik idzie w świat, zatem nikt nie zamierzał odpuszczać. „Trening” Darka i Karola udał się w pełni, bowiem nasi zawodnicy zajęli dwa miejsca na podium. Zwyciężył Darek, a trzecie miejsce przypadło Karolowi. Natomiast Michał dojechał w Psarach w pierwszej grupie, zajmując ostatecznie 32. miejsce w kategorii open i 21. w kategorii M30.


Dobre i bardzo dobre lokaty zajęli również zawodnicy zespołu Hurom Sławno Kellys Team, którzy startowali w Pucharze Czech MTB UCI C1 w Bedrichovie. Trzeba dodać, że od pewnego czasu drużyna aktualnych drużynowych mistrzów Polski w kolarstwie górskim trenuje i startuje wyłącznie na oponach CST.
Ze względu na wysoką kategorię, wyścig w Bedrichovie był mocno obsadzony. Pomimo tego, niesamowita Agnieszka Szpocińska wygrała rywalizację juniorek, a pozostali członkowie grupy zanotowali w swoich kategoriach następujące wyniki: Marcin Budziński był 13., Tomasz Budziński 14., Arkadiusz Wach 16. Z drużyną do Czech nie pojechała Marta Turoboś, która intensywnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej.


Po mocnym weekendowym przetarciu w drugą część sezonu wchodzimy pełni optymizmu.