Sukces w Opawie!

Lider CST MTB TEAM Dariusz Batek zwycięzcą Silesia Bike Maraton w czeskiej Opawie.

W minioną sobotę w Opawie, czyli tuż za polsko – czeską granicą, odbył się Silesia Bike Maraton. Miłośnicy jazdy w terenie ścigali się na dwóch dystansach: 55 km i 90 km. Zdecydowanym zwycięzcą dłuższego wyścigu - przy okazji ustanawiając nowy rekord trasy - został Dariusz Batek z CST MTB TEAM. To nie jedyne podium, bowiem nasza grupa zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
- To był nasz pierwszy zagraniczny wyścig jako CST MTB TEAM, więc już z tego powodu chcieliśmy się dobrze pokazać. Poza tym warto było sprawdzić się z przeciwnikami, których nie spotykamy na co dzień na naszym podwórku. Przed startem mówiłem, że liczę na dobry wyścig, a żeby był dobry, to musi być zwycięski…. No i udało się, z czego jestem bardzo zadowolony – mówi Darek. - Trasa była naprawdę wymagająca i fizycznie, i technicznie. Mniej więcej na 15 km odjechałem rywalom na podjeździe i w zasadzie kontrolowałem sytuację do końca. Bardzo fajna organizacja zawodów, dużo kibiców na trasie - widać, że ludzie mają pozytywne nastawienie do kolarzy. Chciałbym tu wrócić za rok – kończy najlepszy zawodnik CST MTB TEAM.

8.jpg
Teraz drużyna skupia się już na kolejnych wyzwaniach. W najbliższy weekend następne zawody: najpierw w sobotę trzecia odsłona Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku, a dzień później w Gliwicach również trzeci wyścig z cyklu Bike Atelier Maraton. Przed rokiem Darek wygrał w Gdańsku, więc teraz przed nim i całą ekipą piekielnie ciężka misja - powtórka i rewanż na „czerwonym pociągu” JBG-2. Potem podróż przez całą Polskę i walka w Gliwicach. Taki jest plan…