Rowerowe opony CST: co w 2019?

Marka CST jest popularnym producentem opon rowerowych cenionym za stosunek ceny do jakości. Do oferty producenta właśnie dołącza kilka nowych lub odświeżonych modeli opon przeznaczonych zarówno dla fanów jazdy w terenie, jak i na szosach. Przy tej okazji rzucamy okiem także na kilka innych ciekawych modeli opon CST.

CST to prawdziwy oponiarski potentat. Firma znana jest nie tylko rowerzystom, ale i osobom związanym z praktycznie każdą dyscypliną sportu motorowego. W ofercie marki znajdziemy opony zarówno do pojazdów ATV, motocykli, jak i do wszelkiego typu rowerów. CST idzie z duchem czasu i do swojej oferty regularnie dołącza opony zgodne z aktualnymi trendami i zapotrzebowaniem klientów. Warto podkreślić, że ciągłej ewolucji podlegają modele już dostępne tak, aby ciągle podnosić ich jakość i dostosywywać je do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku.
Co w ofercie 2019?

Pierwszą z nowości jest nowa generacja opon Jack Rabbit II. To bardzo szybka opona - jest uniwersalna, chociaż producent przede wszystkim poleca ją do jazdy po suchych trasach. W najnowszej odsłonie dodano warstwę gumy poprawiającą kontrolę na trasie. Model ten występuje w rozmiarze 29 cali i jednej szerokości 2.20 cala. Różnica pomiędzy dostępnymi wersjami to obecność wkładki antyprzebiciowej EPS, poprawiającej odporność opony, ale także podnoszącej jej wagę z 490 do 525 gramów.

Jeśli mowa o oponach do ścigania w XC i maratonie, to nie da się pominąć cenionego modelu B-Trail. To lekka i szybka opona przeznaczona na suche warunki z bardzo minimalistycznym bieżnikiem. W rozmiarze 27.5 x 2.25 B-Trail waży 480 gramów.

Opona CST Patrol to niezwykle uniwersalny model, co podkreśla dostępność różnych wersji zarówno dla kół 26 i 29 cali. Do tego należy dodać fakt, iż opona ta od sezonu 2020 dostępna będzie też w wersji 27,5" oraz w wariancie o szerokości aż 2.80 cala, czyli popularnym standardzie 27.5+. W połączeniu z uniwersalną rzeźbą bieżnika sprawia to, iż Patrol będzie świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących jednej opony na różne warunki i urozmaicone trasy - od korzeni i kamieni, po szybkie single.

Więcej:
https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/17853/rowerowe_opony_cst_nowosci_2019

Autor:
Jan Piątkiewicz, Bikeworld.pl