Reprezentantka Polski z powodzeniem wystartowała dziś w Mistrzostwach Świata w Eliminatorze MTB w Chengdu.

Marta Turoboś, dzięki wsparciu CST, po raz kolejny poleciała do Chin, żeby reprezentować Polskę w mistrzostwach świata w XCE. Rok temu zawodniczka klubu Hurom Sławno Accent Team awansowała do ścisłego finału, gdzie zajęła czwarte miejsce. Tym razem konkurencja była jeszcze mocniejsza, a poziom startujących zawodniczek "kosmiczny" - jak mówiła sama Marta.

Po udanych eliminacjach, gdzie uzyskała szósty czas, reprezentantka Polski awansowała do półfinału. W swoim wyścigu wywalczyła trzecie miejsce i trafiła do małego finału, walcząc o miejsca 5-8. Po zaciętym boju ukończyła zmagania na 7. miejscu, przegrywając tylko z czołowymi zawodniczkami świata.

- Czy jestem zadowolona? I tak, i nie, ale taki jest właśnie eliminator. W finale B przegrałam tylko z liderką Pucharu Świata i zeszłoroczną wicemistrzynią świata, więc absolutnie nie ma się czego wstydzić! Za rok tu wrócę! Jeszcze silniejsza i jeszcze bardziej zmotywowana! W końcu do trzech razy sztuka - na gorąco komentowała Marta tuż po wyścigu.

Wielkie gratulacje, brawo Marta!