Lider CST 7R MTB Team obronił tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB.

W minioną sobotę w ramach Bike Maratonu w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Był to najważniejszy wyścig sezonu dla zawodników posiadających licencję elity. Nie inaczej było z kolarzami teamu CST 7R. Lider grupy Dariusz Batek miał tylko jeden cel: wygrać! Cel ten udało się osiągnąć z czego wszyscy w drużynie są dumni!

– Stało się to, na co czekałem, do czego dążyłem i na co ciężko pracowałem przez ostatni czas, pomimo wielu trudności. Obroniłem tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB z ubiegłego roku! To kolejna moja koszulka mistrzowska, a cieszy tak samo, jak pierwsza – komentuje swój sukces Darek.

Oczywiście, łatwo nie było, bowiem rywale byli z najwyższej półki, a trasa, jak przystało na rangę zawodów, do łatwych nie należała.

W Wiśle była bardzo duża konkurencja, wszyscy najlepsi stanęli na starcie. Ciążyła na mnie duża presja, bo zdecydowanie trudniej bronić tytułu niż go zdobywać, więc jestem bardzo szczęśliwy.

– Bardzo ciężka trasa przygotowana przez organizatorów, był to chyba jeden z najtrudniejszych maratonów w jakich brałem udział w tym roku, więc czuję podwójną satysfakcję. Ci, którzy byli blisko mnie wiedzą ile mnie to kosztowało i należą im się podziękowania. Na ten sukces pracował cały sztab ludzi. Dziękuję wszystkim za gratulacje, wsparcie i doping na trasie!

Ciężki teren jednak sprzyjał Darkowi, który pokonał drugiego na mecie Krzysztofa Łukasika o ponad 4 i pół minuty.

– Jak się okazało, koszulkę z orłem musiałem zamienić na zwykłą tylko na ten jeden wyścig, z czego ogromnie się cieszę – kończy Mistrz Polski.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Maraton w Wiśle

dystans GIGA

Dariusz Batek 1. m-ce i tytuł Mistrza Polski,

Michał Kucewicz 16. m-ce open / 1. m-ce w M3,

Rita Malinkiewicz i Michał Neumann DNF,

Jakub Najs DSQ.

dystans MEGA

Maciek Pitach 7. m-ce open / 2. m-ce w M3,

Karol Kucięba 44. m-ce open / 7. m-ce w M2,

Michał Kwiatek 49. m-ce open / 20. m-ce w M1.

Bike Atelier MTB Maraton w Psarach

dystans PRO

Jakub Najs 3. m-ce open / 3. w Elicie,

Karol Kucięba 5. m-ce open / 2. w M19,

Maciek Pitach 7. m-ce open / 1. w M30,

Michał Neumann 34. m-ce open / 4. w Elicie,

Michał Kwiatek 49. m-ce open / 2. w M16,

Dariusz Batek i Michał Kucewicz DNF.

Fot. Velonews.pl