Marta Turoboś i Tomasz Budziński zostali Mistrzami Polski w Eliminatorze MTB.

Jadący na oponach CST zawodnicy klubu Hurom Sławno Accent Team okazali się bezkonkurencyjni w rozgrywanych w Lublinie mistrzostwach Polski MTB XCE. Marta Turoboś obroniła tytuł najlepszej zawodniczki w kraju w tej konkurencji, a dołączył do niej Tomek Budziński, pokonując między innymi swojego brata bliźniaka Marcina, który został wicemistrzem Polski.

To nie koniec sukcesów drużyny ze Sławna, bowiem czwartą zawodniczką finału była Agnieszka Szpocińska, a trener Przemysław Gierczak wygrał dodatkowy wyścig dla zawodników bez licencji.

Po raz kolejny impreza została rozegrana na zabytkowych ulicach Starego Miasta w Lublinie, co zawsze dodaje zawodom kolorytu i atrakcyjności.

- Mistrzostwa Polski XCE – Eliminator MTB przeszły do historii. Klimat i sceneria ścigania w Lublinie kolejny raz była na niespotykanym nigdzie indziej poziomie. Słyszeliśmy to zarówno od zawodników jak i kibiców. Cieszy nas fakt, że udało się ponownie zorganizować imprezę na wysokim poziomie. Dlatego w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, władzom Miasta Lublin oraz sponsorom i partnerom imprezy za zaangażowanie i przychylność - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Miedziński.

Wielkie gratulacje dla Mistrzów ze Sławna. Cieszymy się podwójnie z sukcesów zawodników sponsorowanych przez CST Poland, tym bardziej, że niezmiennie możemy używać hasła: "CST - opony Mistrzów!".

Fot. ControversyArt