Gustaw Dądela, startując na oponach CST, został w minioną sobotę mistrzem Polski w Fourcross.

Zawody odbyły się na torze Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju, który jest doskonale znany naszemu zawodnikowi. Miało to oczywiście swoje znaczenie, ale jeszcze ważniejszy był właściwy dobór opon, bowiem pogoda w Szczawnie co rusz robiła zawodnikom psikusa. Ostatecznie dla Gustawa wszystko dobrze się skończyło i może teraz kolejny raz cieszyć się z tytułu mistrza Polski. To już trzeci złoty medal zawodnika wspieranego przez CST w tym sezonie!

- Nie było łatwo! Przeciwnicy byli bardzo mocni, ale jednak to mój tor, więc miałem przewagę. Eliminacji nie udało mi się wygrać, ale nie skupiałem się zbytnio na tym przejeździe. Celem był finał. Od startu wszystko szło po mojej myśli. Dobre wyjście z bramki, później solidny bieg bez popełniania błędów i udało się! Pogoda była bardzo zmienna - deszcz, słońce, deszcz i tak przez cały dzień. Wybór opon CST Patrol był bezbłędny!
Sezon zapowiadał się średnio, jednak trzeci tytuł mistrza Polski zrekompensował mi wszystko.

- Teraz pozostaje mi ściganie za granicą. Z ważniejszych startów 18.08 w Liechtensteinie eliminacje do mistrzostw świata w pumptracku i 15.09 w Chinach bmx racing event, na które dostałem zaproszenie od chińskiej federacji LOC.
Poza tym lokalne starty i ciągłe szkolenia na pumptrackach.

Wielkie gratulacje Gustaw!

Fot. Filip Pająk