Aktualny mistrz Polski zanotował trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu maratonów Vienna Life.

Pomorze to naprawdę szczęśliwy region dla teamu CST 7R. Jeśli wyścig odbywa się na północy Polski, to można spodziewać się bardzo dobrego wyniku zawodników grupy. Nie inaczej było w minioną sobotę, kiedy w Trąbkach Wielkich miał miejsce czwarty w tym roku maraton z serii Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W wyścigu bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Batek, który po raz trzeci w całym cyklu nie dał szans rywalom, umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.

– Po krótkim odpoczynku wróciłem do ścigania z dobrym skutkiem. Potrzebowałem tej przerwy, żeby nabrać trochę świeżości, co się udało. Trasa w Trąbkach była bardzo ciekawa z technicznymi elementami, na których rozstrzygnął się wyścig. Zaatakowałem na drugiej z trzech rund właśnie w takim trudnym miejscu i starałem się kontrolować sytuację do mety. Satysfakcja ze zwycięstwa jest duża, bo to trzecia wygrana z czterech edycji maratonów Vienna Life – mówi Darek Batek.

Bardzo dobrze spisał się również Jakub Najs, który dojechał do mety na trzeciej pozycji w klasyfikacji open, co przyniosło równocześnie drugie miejsce w kategorii elita.

– Darek odjechał na technicznej sekcji na drugim okrążeniu, z kontrą wyszedł Krzysztof Krzywy, a ja pojechałem za nim. Darek bez większych problemów pojechał na metę, a my w trójkę z jeszcze jednym zawodnikiem rozgrywaliśmy między sobą finisz na żużlowej nawierzchni – poszedłem nieco za szeroko i Krzysztof wystawił mi pół koła – relacjonuje wyścig Kuba Najs. – W sobotę właściwie nie odczuwałem zmęczenia, co było efektem przerwy w startach. Jestem bardzo zadowolony, że pierwszy raz w tym roku stanąłem na podium cyklu VLLTMR, ale jeszcze bardziej cieszy naprawdę dobra dyspozycja – dodaje kolarz CST 7R.

Jak się okazało, odpoczynek przydał się obu naszym zawodnikom i przyniósł bardzo dobre rezultaty. Sezon jest długi i wyczerpujący, a siły trzeba rozłożyć tak, aby starczyło ich do października. Przed grupą jeszcze wiele wyzwań.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Dystans GRAND FONDO

Dariusz Batek 1. m-ce,

Jakub Najs 3. m-ce /2. w kategorii/,

Michał Neumann 9. m-ce /4. w kategorii/,

Karol Kucięba 18. m-ce /4. w kategorii/.

Dystans MEDIO

Michał Kwiatek 24. m-ce /2. w kategorii/.

Klasyfikacja drużynowa

Zwycięstwo drużyny CST 7R w Trąbkach i prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Fot. viennalifemaraton.pl / Michał Kapusta