Już w najbliższą sobotę we włoskiej miejscowości Volterra odbędzie się druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w Eliminatorze MTB.

Lista startowa na zawody w słonecznej Italii obejmuje zawodników z ponad 15 krajów świata. Trasa wytyczona w rynku starego miasta w całości pokryta jest brukiem i urozmaicona o liczne sztuczne przeszkody. Zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie powalczą najpierw w jeździe na czas, według której później zostaną rozstawieni do biegów eliminacyjnych.

Na starcie pojawi się również aktualna Mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom Sławno Accent Team. Dla podopiecznej Przemysława Gierczaka będzie to pierwszy start w formule XCE po ponad półrocznej przerwie.

Marta Turoboś
– Do Włoch jadę walczyć o podium. Wiem, że rywalki to absolutnie najlepsze zawodniczki na świecie, ale to jest eliminator i tu wszystko jest możliwe. Dam z siebie wszystko, a Wy mocno trzymajcie za mnie kciuki.

Przemysław Gierczak
– Zrobiliśmy krótkie przygotowania pod ten start, ale myślę, że Martę stać na dobry wynik. Jest to pierwszy z zaplanowanych wyścigów Marty w Pucharze Świata w formule XCE, ale na pewno nie jedyny. Celem nadrzędnym są oczywiście imprezy mistrzowskie: Mistrzostwa Europy w lipcu, Mistrzostwa Polski w sierpniu i Mistrzostwa Świata w listopadzie, dlatego też znacznie rzadziej będzie można teraz zobaczyć Martę na starcie wyścigów XCO.

Na koniec dodajmy, że Marta wystartuje we Włoszech na niezawodnych oponach CST B-Trail, które już niejednokrotnie pomogły zawodniczce ze Sławna w odniesieniu sukcesu. Oby tak było i tym razem.