Kraków, Żywiec i Chorzów – jeden weekend, trzy miejscowości i kilka sukcesów.

Dariusz Batek, Michał Neumann, Jakub Najs, Michał Kucewicz, Maciej Pitach i Michał Kwiatek – to była mocna reprezentacja teamu CST 7R na maratony Vienna Life w Krakowie i Bike Atelier w Żywcu. W tym samym czasie Rita Malinkiewicz i Karol Kucięba wybrali się na Akademickie Mistrzostwa Polski do Chorzowa. Dwa dni, trzy miasta i sporo sukcesów.

Sobota rozpoczęła się doskonale od zwycięstw Darka w Krakowie i Rity w Chorzowie. Już wtedy był to bardzo udany weekend, a to nie koniec świetnych wyników grupy. Zwycięstwem może się również pochwalić Maciek, który w Krakowie nie dał szans rywalom na dystansie Medio. Bardzo solidne występy zaliczyli również Kuba i Michał Neumann, więc cała drużyna mogła z zadowoleniem oczekiwać niedzielnych zmagań.

Następnego dnia było nieco gorzej niż w sobotę, ale i tak całkiem dobrze.

W Żywcu plan był taki, żeby Darek zmęczył rywali, a reszta ekipy powalczyła o najwyższe lokaty. Wystarczyło na piąte miejsce Michała Neumanna i szóste Michała Kucewicza, co dało mu jednocześnie pierwszą lokatę w kategorii.

Tymczasem w Chorzowie Rita zgarnęła drugi medal w rywalizacji studentów – tym razem naszej zawodniczce przypadło w udziale srebro.

Przeczytajcie, jak relacjonują weekendowe zawody zawodnicy CST 7R.

Dariusz Batek

W sobotę pierwsza edycja Vienna Life w Krakowie zakończona pełnym sukcesem. Pierwsze miejsce w kategorii Elita po ciężkiej walce na trasie. Całe mnóstwo ataków, które udało się odeprzeć po to, aby w końcowej fazie wyprowadzić zwycięską kontrę. Dziękuję kolegom z drużyny za pomoc i wsparcie na trasie wyścigu! W niedzielę wyścig BAM w Żywcu, na który plan był nieco inny. Nie mogłem dzień po dniu walczyć na najwyższych obrotach, ale na starcie oczywiście nie mogło mnie zabraknąć.

Rita Malinkiewicz

Dwa tytuły Akademickich Mistrzostw Polski – w sobotę złoto, w niedzielę srebro! Jak tu się nie cieszyć? Pierwszego dnia podczas jazdy indywidualnej na czas zdobywam złoto. Zaskoczenie, a zarazem ogromna radość są nadal nie do opisania! Wiedziałam, że następnego dnia walka będzie jeszcze cięższa, a poziom bólu będzie trzeba podkręcić na nieco wyższy poziom. Zdobywając srebro mogę powiedzieć, że jestem z siebie zadowolona, aczkolwiek jak to w życiu bywa – pozostaje lekki niedosyt.

Jakub Najs

Plan na pierwszy wyścig organizowany przez Lang Team był jeden – Darek miał wygrać i ten cel udało się osiągnąć! Tasowaliśmy się na trasie wielokrotnie, by w końcu na ostatnich kilometrach znaleźć się z Darkiem, Michałem Neumannem oraz zawodnikami JBG2 CryoSpace w grupie, która rozgrywała między sobą zwycięstwo. Na metę dojechałem jako piąty. Dyspozycja, wynik drużyny i mój osobisty szczerze mnie cieszą, a to wszystko odbywa się w świetnej atmosferze w drużynie – nic, tylko jeździć i kręcić wyniki! Niestety, na drugi weekendowy wyścig nie starczyło już sił i po prostu go ukończyłem… No cóż, raz na wozie, raz pod wozem, zbieram zatem siły od nowa i postaram się odpalić w Warszawie za tydzień.

Michał Neumann

Szóste miejsce w sobotę i piąte w niedzielę – to był kolejny dobrze przepracowany weekend. Gdzieś w oddali widać już lepszą formę.


Wyniki CST 7R MTB Team

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Dystans GRAND FONDO

Dariusz Batek – 1. miejsce,
Jakub Najs – 5. miejsce,
Michał Neumann – 6. miejsce,
Michał Kucewicz – 16. miejsce.

Dystans MEDIO

Maciej Pitach – 1. miejsce,
Michał Kwiatek – 4. miejsce w kategorii.

Bike Atelier MTB Maraton

Dystans PRO

Michał Neumann – 5. miejsce,
Michał Kucewicz – 6. miejsce i 1. miejsce w kategorii,
Maciej Pitach – 13. miejsce i 4. miejsce w kategorii,
Jakub Najs – 27. miejsce,
Dariusz Batek – DNF.

Dystans HOBBY

Michał Kwiatek – 6. miejsce w kategorii.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Indywidualna jazda na czas

Rita Malinkiewicz – 1. miejsce,
Karol Kucięba – 9. miejsce.

Start ze startu wspólnego

Rita Malinkiewicz – 2. miejsce,
Karol Kucięba – 6. miejsce i 1. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska.

Świetna robota CST 7R MTB Team! Gratulacje dla wszystkich członków grupy!

Fot. Szymon Gruchalski