Przedstawiamy fragment artykułu opublikowanego w portalu Bikeworld.pl.

"Oczywiście CST w swojej ofercie dalej ma dużo przystępnych cenowo modeli do "normalnej jazdy", jednak naszą uwagę zwróciła przede wszystkim cała lista pozycji opon idealnych do treningów i ścigania się, tak na szosie, jak i w terenie. Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii, wiele opon chińskiego producenta dalej jest po prostu tańsza od "zachodniej" (chociaż przecież dobrze wiemy, gdzie przeważnie produkowanej) konkurencji.

Opony MTB

Cóż, w przypadku firmy która ma na koncie tyle sukcesów w Pucharze Świata XC nie sposób nie zacząć od produktów przeznaczonych właśnie do jazdy w terenie. 

Model CST B-Fast to superszybka opona dostępna w rozmiarze 27.5, a także, co jest już nie lada wydarzeniem - 26 cali. Bieżnik ma tutaj ukształtowanie sprzyjające uzyskiwaniu wysokich prędkości i minimalizacji oporów toczenia. Jednak to co najciekawsze, to zastosowanie dodatkowej wkładki antyprzebiciowej EPS umieszczonej pomiędzy bieżnikiem, a wewnętrzną częścią opony. Takie rozwiązanie bardzo przyda się tam, gdzie wyjątkowo nie chcemy tracić czasu na walkę z przebitymi oponami - wkładka doskonale chroni np. przed szkłem czy ostrymi kolcami i kamieniami.

CST B-Trail to propozycja, którą docenią fani szybkich maratonów oraz jazdy szlakowej na łatwiejszych trasach. Imponuje dostępność różnych wariantów średnicy koła - od 26 do 29 cali. Dwa najpopularniejsze, czyli 27,5 oraz 29 dostępne są z szerokością 2.25, jest też wariant "plus", czyli 27.5 x 2.6 cala. Opona swoją szybkość zawdzięcza oczywiście bieżnikowi: jest niski na środku i posiada agresywnie rozstawione klocki na bokach, sprawdzi się więc doskonale w suchych warunkach".

Więcej przeczytacie na stronach portalu Bikeworld.pl.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/17155/cst_tires_z_tras_pucharu_swiata_xc