W piątek, 19 stycznia 2018r. w ustrońskim ratuszu podpisano deklarację o wzajemnej współpracy pomiędzy Miastem Ustroń a zespołem CST 7R MTB Team.

Ustroń jest idealnym miejscem do uprawianie kolarstwa w każdej jego odsłonie. Spełnia wszelkie wymagania do organizacji imprez kolarskich zarówno szosowych, górskich, jak i downhillowych. Jest też idealną bazą treningową z doskonałym zapleczem. To wszystko pozwoliło na nawiązanie wielu kontaktów przedstawicieli miasta w środowisku kolarskim, a następnie przerodziło się w pomysł nawiązania oficjalnej współpracy, która nastawiona jest na wzajemną promocję, zarówno zawodników, jak i potencjału sportowego Miasta Ustroń.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę ze względu na to, że sporty kolarskie są najbliższe idei uzdrowiska i zdrowego trybu życia. Ustroń to doskonałe miejsce do uprawiania sportu, jakim jest kolarstwo. To właśnie tutaj znaleźć można naturalne górskie trasy oferujące niezapomniane widoki. Ustroń to także uzdrowisko oferujące doskonałą bazę do rehabilitacji, ale także profilaktyki dla sportowców. Cieszy mnie, że również prywatni przedsiębiorcy wspierają inicjatywy sportowe. – mówi Burmistrz Miasta Ustroń Ireneusz Szarzec, gospodarz spotkania.

– Dziękujemy Burmistrzowi za stworzenie możliwości współpracy i mamy nadzieję, że obie strony będą zadowolone – dodaje lider CST 7R MTB Teamu, Darek Batek.

Biorąc pod uwagę potencjał miasta, w Ustroniu zdecydowano o rozpoczęciu współpracy promocyjnej nie tylko z CST. Miasto wesprze również młodych mieszkańców Ustronia tworzących grupę Doka Downhill City Team – Martynę Gruszkę i Kamila Kunrada.